Rymanów-Zdrój to lekkie uzdrowisko zamontowane w północnej części Beskidu Niskiego. Stoi w niezwykłej dolinie potoku Tabor a otoczone jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Ubrane w tamtej połowie XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w pomaganiu dzieci, i dodatkowo w kuracjach kobiet z dolegliwościami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek i narządów ruchu. Za chwilę założenia uzdrowiska widzi się rok 1876 r., kiedy to Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi znalazłam źródło wody, o, gdy ujawniło się po badaniach, wielkim stężeniu jodu i żelaza. W tamtych latach zakładane były badania kolejnych źródeł, którym zarządzał chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto robić uzdrowisko, które zadebiutowało na witrynie naturalnej w Krakowie w 1882 r. Bardzo szybko otwarto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie powstawały też wille zdrojowe budowane według wzorów szwajcarskich, i ponad zalewem Tabor wytyczono park z ulicami spacerowymi. Z czołowej zabudowy Rymanowa-Zdroju do bliskich klimatów przeszło niewiele, ze sensu na bieżące, że przetoczył się tędy przód I także II wojny światowej. Dziś dostrzec można trochę przebudowanych dość dużo uzdrowiskowych willi, w bieżącym Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz zbudowany w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z ładnym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, wybierającym się wzdłuż Taboru. Istnieje tutaj cicho i dokładnie, co wyróżnia spokojowi i dietom. Nowoczesne sposoby medyczne można modyfikować spacerami po ziemi. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z mieszkaniami wypoczynku. Uprawiają one na lokalne wzgórza do szybkiego Iwonicza Zdroju lub do nieżyjącej już wsi Wołtuszowa. Przy wybranych z nich postawiono aparaty do zajęć, tworząc szlaki powiązane z siłownią na swobodnym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - samodzielne bycia z dowolnymi przejściami z zewnątrz budynku, pozwalającymi wrażenie dyskrecji, komfortu oraz zabezpieczenia pobytu.

Hotele w tymże miastem Rymanowa Zdroju w sąsiedztwu Parku Zdrojowego, to świeża strefa uzdrowiskowa gwarantująca spokojny sen, przekonująca do ruchów oraz skutecznego wypoczynku. Możliwość zaczerpnięcia z ambulatoryjnych zabiegów medycznych przekazywanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Mieszkania łamią się z salonu, sypialni, w szerocy wyposażonej kuchni bądź dodatku kuchennego, łazienki oraz tarasu noclegi rymanow zdroj czy balkonu.

We jakichkolwiek miejscach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do dyspozycji Małżeństwa jest ogródek z tłem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, wózki oraz liczna pralka. Miejsca postojowe przy posesji ceń na linii osiedlowej.

Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu

usługi